Ahmet İpek Sucukları
Ahmet İpek Sucukları

Evlatlarım!
Yemediğinizi Yedirmeyin.

Kurucumuz Hacı İsmail Arsoy’un en değerli mirası yukarıdaki söz. Kuşaklar göçse de bu ilkeyi taviz vermeden sahiplenmeye devam ediyoruz. İpek Sucukları 1900’lü yıllarda “Portakal” namıyla anılan Hacı İsmail Arsoy’un önderliğinde et dünyasına adımını atmıştır. Besicilik ve kasaplık camiasının hatırı sayılır isimlerinden biri haline gelen Hacı İsmail Arsoy kısa sürede Afyon eşrafının ticaretine güven duyduğu bir isim haline gelmiştir. Şirket kurucumuz Hacı İsmail Arsoy (Portakal), 1920 yılında İpek Sucukları adı altında Afyon'da o günlerin en iyi teknolojisi ile üretime başlamıştır. Hakiki, o enfes damak çatlatan lezzeti yaratan Hacı İsmail Arsoy, 1950’li yılların başında akıllardan çıkmayan lezzet formülünü Hacı Kemal Arsoy’a devir etmiştir.

Tarih 1952 yılını gösterdiğinde is artık 2. Nesil olarak görevi devir alan Hacı Kemal Arsoy, lezzet, hijyen, kaliteden ödün vermeden Afyon ve çevresinde asla unutulmayacak bir unvana kavuşmuştur. Diğer bir yandan ise işlerin hızlanması ile berabere gelen yoğunluktan dolayı kasaplığı ve sucuk imalatını birbirinden ayırmak istedi. Bu doğrultuda Hacı Kemal Arsoy, İpek Sucukları’nın eşsiz formülünü artık oğluna devretmeye hazırdı.

100 yıla yakın özverinin sonunda rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Ahmet İpek ürünlerinin “tadında tecrübe var”.

Tarih 1980 yılını gösterdiğinde ise henüz genç bir delikanlı iken 3. Nesil olarak bayrağı devir alan Ahmet Arsoy değişiklik yaparak “Markamızın Önüne Adımızı Koyduk” sloganı ile yola koyulmuştur. Bu büyük görevi üstlenen Ahmet Arsoy, 1985 yılında damak zevkine hitap eden ürün ihtiyacı kendisini hissettirdi. Afyon Organize Sanayi Bölgesinde 12.000 m2’lik kapalı, 16.000 m2’lik açık alan olmak üzere toplamda 28.000 m2’lik alana sahip ilk “entegre et tesisini” Ahmet İpek Sucukları bünyesine kazandırmayı başardı.

Bu entegre et tesisi başta Afyon’un ilk entegre tesisi olma ve ayrıca OSB’nin ilk fabrikası olma unvanına sahiptir. Kariyerinin başından beri ilklerin öncüsü olmayı başaran Ahmet Arsoy, başta Afyon ve çevresinde başlayan talepler doğrultusundan sonra İç Anadolu’ya kadar yayıldı. Perakende üretim ile başlayan teşebbüs, tonlarla ifade edilen bir üretim kapasitesine ulaştı. Böylece haklı bir şöhreti ve Türkiye'de önemli bir piyasa payına ulaştı. Türkiye'de sürekli artan talep ile daima yükselen kalite grafiğini artırmayı ilke edindi ve misyonundan asla ödün vermedi. Öncelikle sucuk üretimi ile başlayan Ahmet İpek Sucukları, kısa süre içerisinde üretimine salam, sosis, pastırma ve kavurmayı ekleyip, tam bir entegre tesis olarak, sağlıklı, güvenli ve lezzetli ürünler üretmeye başlamıştır. Ahmet İpek Sucukları kaliteyi ve teknolojiyi 3.nesil olarak 2000'li yıllara taşıdı. Firmamız Türkiye'de “entegre besi tesisleri” içerisinde ilkler arasında bulunmaktadır. Ahmet İpek Sucukları Afyon'da kurulup, kısa bir süre içerisinde sektöründe hak ettiği liderliğe oturmuş Türkiye'nin sucuk sektöründeki lider firmalarından biri haline gelmiştir.

"Tarih 2015 yılını gösterdiğinde ise 10.000 m2’lik kapalı alan olmak üzere AB standartlarında temizlik ve hijyen koşullarına uygun olmak üzere son teknoloji makine ekipmanları ile yeni bir et işleme tesisi ve üretim tesisini Ahmet İpek Sucukları bünyesine kazandırmıştır. Bugün Afyon'da kurulu olan günlük 300 canlı hayvan kesim kapasitesi olan entegre et tesisi ve günlük 30 ton ileri işlenmiş, 15 ton işlenmiş et kapasitelerine sahip bu tesislerde çalışan deneyimli ve uzman kadrosu ile Türkiye'de sektörünün lider firmaları arasındadır. Besi çiftliklerinden yetiştirilen hayvanlardan elde ettiği sucuğu birçok kalite belgesiyle taçlandırarak, geleneksel ve doğal üretim anlayışımızdan hiçbir şekilde taviz vermemeyi sürdürüyoruz. 100 yıla yakın özverinin sonunda rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Ahmet İpek ürünlerinin “tadında tecrübe var”.

KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ | SOSYAL SORUMLULUK |
HİJYEN VE SANİTASYON | HELAL GIDA

İNSAN KAYNAKLARI

EKİBİMİZE KATILIN

Ahmet İpek sucukları bünyesinde bölge satış ekibimize katılabilirsiniz.
Aşağıdaki formu doldurup cv yükle kısmından bize cv'nizi ulaştırabilirsiniz.

BAYİLİK BAŞVURU

BAYİMİZ OLUN

Bölge ve İl Bayilik talepleriniz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.
Ekibimiz sizinle iletişime geçecektir.

Ahmet İpek Sucukları

ÜYE GİRİŞİ

Ahmet İpek Sucukları
1500.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo

1500.00 TL ve üzeri Alışverişinizde
Ücretsiz Kargo

Ahmet İpek Sucukları

ŞİFRE TALEP ET